Patrick Zandl

R&D Master Commander at Prusa Research

Patrick Zandl (* 26. srpna 1974) je předsedou místní organizace Pirátů v Brandýse - Staré Boleslavi a zastupitel města. Narodil se v Mnichově, žil v Pardubicích, později v Praze a nyní v Brandýse nad Labem. Členem strany je od jara 2018, dlouhou dobu ale patřil mezi podporovatele a konzultanty v elektronizaci státní správy.

Vystudoval gymnázium v Přelouči, poté studoval VŠE a IZV/FHS UK, studia nedokončil. Od roku 1995 pracuje s internetem, v roce 1996 zakládal jeden z prvních zpravodajských serverů Mobil server, který později prodal společnosti MAFRA, v níž následující léta vedl část internetové divize. V roce 2005 spoluzakládal internetovou televizi Stream.cz, čtyři roky působil jako šéfredaktor Lupa.cz a podnikal v energetice. Dnes je koordinátorem vývoje v Prusa Research, přední světové společnosti vyrábějící 3D tiskárny.

Patrick Zandl je kromě své práce také publicista: publikoval desítku knih jak o moderních technologiích (bezdrátové sítě WiFi nebo Apple) i beletrii. Pravidelně publikuje v periodickém tisku a také na svém blogu Marigold.cz

Jeho hlavním oborem jsou moderní technologie (a tedy i internet) a jejich dopad na život a vývoj společnosti. Angažuje se v de/regulaci internetu a je popularizátorem moderních technologií i moderních přístupů.

Mezi jeho záliby patří běh, knihy a cestování. Pokud si s ním chcete domluvit schůzku, může se vám snadno stát, že jediný volný čas bude společná desítka Prahou …